بازگشت

چگونه زیورآلات برنجی را تمیز کنیم

Avatarنویسنده : عصرمگ
22 می 2018 ساعت : 20:44
چگونه زیورآلات برنجی را تمیز کنیم

چگونه زیورآلات برنجی را تمیز کنیم , زیورآلات برنجی دارای درخشندگی زیبا و جذابی هستند اما زمانی که کثیف و لکه دار می شوند ، این درخشندگی را از دست داده و از جذابیت آن کاسته می شود .

11849046 468663913293158 843412175 n 620x620 - چگونه زیورآلات برنجی را تمیز کنیم

 

چگونه زیورآلات برنجی را تمیز کنیم

البته تمیز کردن ساده ی آن با آب و صابون می تواند گردو خاک معمولی را از روی زیورآلات برنجی بردارد . اما زمانی که این زیورآلات لکه دار شده و از ظاهر زیبای آن کاسته شود باید از روشهای پاکسازی پیشرفته استفاده کرد . با عصر مگ همراه باشید تا با روشهای مدرن پاکسازی و تمیز کردن زیورآلات برنجی آشنا شویم.

تمیز کردن لکه ها و قسمتهای تیره با سس گوجه فرنگی :ابتدا کمی سس گوجه فرنگی بر روی پارچه نرمی قرار دهید .مقدار کمی از این سس می تواند برای تمیز کردن یک جواهر کوچک ، انگشتر و یا گردنبند کافی باشد .سس گوجه فرنگی را بر روی جواهرات برنجی خود بمالید: بر روی مناطقی که تیره تر شده و دارای لکه هستند تمرکز کنید . اسیدی که در گوجه فرنگی وجود دارد برای پاک کردن لکه ها بسیار قوی بوده ولی آسیبی به برنج وارد نخواهد کرد .سس گوجه فرنگی را از روی جواهرات خود پاک کنید: از یک پارچه ی نرم برای تمیز کردن سس استفاده کنید . سپس از یک پارچه ی مرطوب استفاده کنید .حالا با یک پارچه خشک به جواهرات خود جلا دهید : می توانید از حرکات آرام و دایره ای استفاده کنید.

 
انگشتر برنجی

انگشتر

پاک کردن لکه ها با خمیر سرکه :

ابتدا مقداری خمیر با سرکه، نمک و آرد ایجاد کنید : یک قاشق چایخوری (۵ میلی لیتر) از نمک را به نصف پیمانه (۱۲۵ میلی لیتر) سرکه سفید اضافه کنید . این مواد را تا جایی به هم بزنید تا مخلوط شود .آرد را تا زمانی اضافه کنید که یک خمیر تشکیل شود .

این خمیر را بر روی جواهرات برنجی خود بمالید: بر روی نواحی که با لکه پوشیده شده است تمرکز کنید . این خمیر تنها میتواند لکه ها را از بین ببرد .اجازه دهید خمیر به مدت ۱۰ دقیقه بر روی جواهرات باقی بماند .

جواهر خود را با آب گرم شستشو دهید: ابتدا در پوش سینک خود را بگذارید ، شیر آب را بر روی جواهرات خود باز کنید . مطمئن شوید که تمامی خمیر از روی آن پاک شده باشد .

جواهرات خود را خشک کنید: ابتدا یک پارچه خشک بر روی میز قرار داده و جواهرات را روی آن بگذارید تا خشک شود .
روشی دیگر

پاک کردن لکه ها با محلول سرکه:

محلولی با آب ، سرکه و نمک ایجاد کنید : ابتدا ۲ قاشق غذاخوری (۶۰ میلی لیتر) نمک را با ۲ قاشق غذاخوری (۶۰ میلی لیتر) سرکه سفید مخلوط کنید. سپس ۵۰۰ میلی لیتر آب داغ به آن اضافه کنید.

یک پارچه تمیز و یا مسواک نرم را در داخل این محلول فرو ببرید: شما میتوانید از یک مسواک نرم و یا پارچه تمیز برای اینکار استفاده کنید.

محلول را بر روی نواحی لکه دار و کثیف اعمال کنید : به آرامی با استفاده از این محلول جواهرات برنجی خود را تمیز کنید . تا زمانی اینکار را انجام دهید که لکه ها از بین برود اما مراقب شکستن و یا خراشیده شدن آن باشید .

با یک پارچه تمیز جواهرات خود را پاک کنید :بسته به میزان روطبت و خیس بودن جواهرات ممکن است نیاز باشد که آن را در فضای آزاد قرار دهید تا خشک شود .

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


5 × سه =