بازگشت

۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

Avatarنویسنده : عصرمگ
23 سپتامبر 2020 ساعت : 12:05
12 راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

12 راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

637361461296775584 md - 12 راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

چگونه عمر طولانی داشته باشیم؟

۱-به تغذیه خود اهمیت دهید

صبحانه بخورید چراکه بیشتر افرادی که صد سال عمر کرده اند از خوردن صبحانه غافل نشده اند و از غذاهای فرآوری شده استفاده نکنید چرا که سرشار سدیم، شکر و چربی اشباح شده هستند و فیبر کمی دارند و در نتیجه باعث افزایش بیماری‌های قلبی-عروقی، فشار خون بالا، دیابت و سرطان می شود.۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

 

۲- سلامت دندان

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن خطر ابتلا به بیماری لثه را کاهش می دهد. طبق تحقیقات باکتری های داخل لثه به داخل رگ های خونی راه پیدا کرده و سلامت قلب را به خطر می‌اندازند.۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

 

۳- لحظاتتان را ثبت کنید

اگر جزو افرادی هستید که به مسافرت و مهمانی می‌روید و با دوستانتان تعامل زیادی دارید از لحظاتتان عکس بگیرید چرا که مرور خاطرات تاثیر بسزایی در شادی دارد و سالمندانی که آلبوم خاطرات دارند، سالم تر و شاد تر هستند.

۴-آفتاب

شاید برایتان جالب باشد اما تحقیقات نشان می دهد که طول عمر زنان برنزه بیشتر از سایر زنان است. با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بدن ویتامین D مورد نیاز را تامین می‌کند و درنتیجه آن گسترده ای از بیماری ها ازجمله: پوکی استخوان، افسردگی، بیماری قلبی و دیابت مقابله می کند.۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

۵-دوست پیدا کنید

ارتباط با دوستان و آشنایان از ساده ترین راه برای افزایش طول عمر است چرا که ارتباط با دیگران باعث می شود که به سلامت خود توجه کرده و از رفتارهای پر خطر دوری کنیم. شاید برایتان جالب باشد ولی یکی از مهمترین علت مرگ و میر بین سالمندان تنهایی است پس داشتن ارتباط اجتماعی به کاهش استرس کمک کرده و در نتیجه این عامل نقش زیادی برای محافظت از قلب است.۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

عادت های سالم

۶-اینترنت گردی کنید

گشتن در اینترنت و خواندن مطالب جدید به بهبود سلامت مغز کمک میکند و باعث تحریک قسمت های خاصی از مغز می شود که این امر نقش مهمی در تصمیم گیری و کنترل مهارت زبانی و حافظه دارد.

۷- به زندگی زناشویی خود اهمیت دهید

داشتن روابط زناشویی منظم باعث ترشح هورمون های زیادی در بدن می‌شود که نقش مهمی در سلامت انسان دارد.

۸-آواز بخوانید

هنگام آواز خواندن موادی در بدن ترشح می شود که به هورمون لذت معروف هستند پس آواز خواندن هم روحیه را بهتر می کند و هم تاثیر زیادی در سلامت جسمانی دارد.

آواز خواندن یک ورزش نیز محسوب می شود چرا که طی آن شش ها از هوا پر و خالی شده و درنتیجه ضربان قلب افزایش پیدا می کند و خون سریع تر در بدن جریان پیدا می کند و همانند ورزش ایروبیک سلامت قلب را بهبود می بخشد.۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

۹-کارهای خانه را با علاقه انجام دهید

طبق تحقیقات یک خانم خانه دار با تمیز کردن و مرتب کردن خانه در طی یک سال ۳۵ کیلومتر راه می‌رود و ۵۰ کالری انرژی می‌سوزاند پس انجام کار های منزل راهی برای تناسب اندام است.

۱۰-تلویزیون را خاموش کنید

طبق تحقیقات هر یک ساعت تماشای تلویزیون ۲۲ دقیقه از عمر شما را کم می‌کند و کسانی که در روز ۵ ساعت تلویزیون نگاه می کنند، ۵ سال کمتر عمر می‌کنند.۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

۱۱- عصبانی نشوید

هنگام عصبانیت هورمون کورتیزول در بدن ترشح می شود که روی قلب و سوخت و ساز بدن و همچنین سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی دارد.

۱۲-سیگار نکشید

تنباکو عامل مرگ است که می توان از آن پیشگیری کرد و مصرف سیگار یک دهه از عمر را کم می کند.

با ترک سیگار فشار و گردش خون بهبود می یابند و خطر ابتلا به سرطان در سالهای باقی مانده عمر کاهش می یابد.

نتیجه گیری

تنها راز عمر طولانی داشتن سلامت جسمی و روحی است و مهم نیست که الان جوان هستید یا پیر، چرا که هیچ وقت برای ایجاد عادت سالم زندگی دیر نیست.۱۲ راز ناگفته برای داشتن عمر طولانی که تاکنون نمیدانستید !

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


2 × چهار =