بازگشت

۱۲ نکته خیلی مهم در مورد اولین جلسه خواستگاری

Avatarنویسنده : عصرمگ
26 می 2018 ساعت : 11:56
اولین جلسه خواستگاری

  اولین جلسه خواستگاری , حتی اگر حرف‌هایش برای‌تان چندان جالب نیست، باز هم باید با اشتیاق گوش كنید. یادتان نرود كه برای شنیدن حرف‌های او و گفتن حرف‌های خودتان این قرار را گذاشته‌اید.

5 First Date Tips For Women 620x326 - 12 نکته خیلی مهم در مورد اولین جلسه خواستگاری

 

اولین جلسه خواستگاری و نکاتی که هر پسری باید بداند

 

اولین جلسه خواستگاری : حتی اگر حرف‌هایش برای‌تان چندان جالب نیست، باز هم باید با اشتیاق گوش كنید. یادتان نرود كه برای شنیدن حرف‌های او و گفتن حرف‌های خودتان این قرار را گذاشته‌اید. پس هرگز صحبت‌هایش را از روی بی‌میلی قطع نكنید و در طول این مدت با لبخندتان او را همراهی كنید.اولین جلسه خواستگاری

  خواستگاری و ازدواج، یك راه و یك شیوه ندارد. این اتفاق غافلگیركننده، ممكن است برای هر‌كدام از شما به‌شكلی خودش را نشان دهد. اما در شکل رسمی آن وقتی قرار است در منزل تان از شما خواستگاری شود و در مورد آینده مشترک صحبت کنید، باید نکاتی را بدانید تا این جلسه مهم را به خوبی پشت سر گذارید. در ادامه نکاتی را برای پسرها و دخترها برای اولین جلسه خواستگاری ذکر می کنیم.اولین جلسه خواستگاری

 

۱۲ نکته مهم درباره اولین جلسه خواستگاری

 

برای رفتن به خواستگاری لشکرکشی نکنید

پس از این که با خانواده عروس قرار گذاشتید که چه روز و ساعتی برای خواستگاری می روید، باید مقدمات خواستگاری رفتن را فراهم کنید. اولین اقدام این است که مشخص کنید چه افرادی باید همراه شما به مراسم خواستگاری بروند. پدر، مادر، خواهر یا برادر بزرگ تر و در صورتی که پدرتان فوت کرده باشد، پدربزرگ، دایی یا عموی بزرگ تر. معمولا حضور یکی از بزرگان فامیل در این مراسم کافی است و ضرورت ندارد که برای خواستگاری لشکرکشی راه بیندازید.

چشم‌هایتان را چهار چشمی باز کنید

گاهی عروس خانم به دلیل خجالتی بودن، ممکن است اساسا به خواستگاری راضی نباشد ولی به خاطر ترس یا احترام به والدینش در مجلس حضور پیدا کند. اگر دختر دلبسته دیگری باشد، از حرکات و سکناتش کاملا مشهود خواهد بود. در صورتی هم که تمایل به ازدواج با این خواستگار یا حداقل معاشرت با او را داشته باشد، باز هم از رفتار و کردارش مشخص می شود. جلسه اول خواستگاری خیلی از مسائل را روشن می کند بنابراین باید با دقت، همه اتفاقات این مراسم را زیر نظر بگیرید. حتی نظم و چینش وسایل اتاق، تابلوها، کتاب ها و … همه و همه به شما برای پیدا کردن شناخت دقیق‌تر از دختر خانم یاری می رساند.

برای گرفتن جواب قطعی عجله نکنید

پس از این که وارد منزل طرف مقابل تان شدید و پذیرایی های مقدماتی انجام شد، یکی از اعضای بزرگ خانواده تان که خوش صحبت تر است و به اصطلاح می تواند یخ این گونه مجالس را با شیرین سخنی آب کند، باید صحبت را شروع کند. معمولا در پایان خواستگاری، خانواده عروس بلافاصله جواب مثبت نمی دهند و جواب قطعی را به روزهای بعد و جلسات بعد موکول می کنند. در این صورت نباید هیچ گونه پافشاری برای گرفتن زود هنگام جواب داشته باشید. بنابراین حتی اگر دختر خانم را از همه نظر پسندیده اید، برای شنیدن جواب مثبت اولیه حداقل ۳-۲ روز صبر کنید.

جمع‌آوری اطلاعات

اگر یكی از آشنایان یا دوستان‌تان خواستگار را به شما معرفی كرده یا این‌كه به واسطه‌ای، خودتان هم تاحدودی می‌شناسیدش، بهتر است با اطلاعات قبلی وارد این قرار شوید. از فرد واسطه در مورد شخصیت خواستگارتان سوالاتی بپرسید و از این‌كه چه مسائلی برایش بیشترین اهمیت را دارد هم باخبر شوید. اطلاعات كمی هم در مورد وضعیت خانوادگی‌اش به دست بیاورید تا با پیش فرض‌های مناسب در اولین جلسه حاضر شوید.

كلیات مهم‌تر از جزئیات

رفتار طبیعی‌ داشته باشید. نه این‌كه در همان جلسه اول خیلی خودمانی شوید و نه این‌كه فكر كنید كه با یک دوست یا همكار دارید صحبت می‌كنید، خیلی رسمی حرف نزنید و رفتار نكنید. می‌توانید حتی از خاطرات‌تان برای هم بگویید یا از علائق‌تان اما این قرار را پر از پرسش و پاسخ برگزار نكنید. هیچ وقت در جلسه اول از او نپرسید كه این چندمین باری است كه خواستگاری می‌كند یا این‌كه قبل از شما افراد دیگری در زندگی‌اش بوده‌اند یا نه. وقتی کلیات طرف مقابل را پذیرفتید، برای پرسیدن این سوالات وقت کافی خواهید داشت.

شنونده خوبی باشید

حتی اگر حرف‌هایش برای‌تان چندان جالب نیست، باز هم باید با اشتیاق گوش كنید. یادتان نرود كه برای شنیدن حرف‌های او و گفتن حرف‌های خودتان این قرار را گذاشته‌اید. پس هرگز صحبت‌هایش را از روی بی‌میلی قطع نكنید و در طول این مدت با لبخندتان او را همراهی كنید. در آغاز كار مواضع‌تان را مشخص كنید. اگر اهدافی برای زندگی‌تان دارید كه نمی‌توانید از آن‌ها بگذرید و برایتان حیاتی هستند، بهتر است در آغاز كار او را با این موارد آشنا كنید

اول جنگ كنید

همیشه شنیده‌اید كه جنگ اول بهتر از صلح آخر است. در این مواقع هم بهتر است در آغاز كار مواضع‌تان را مشخص كنید. اگر اهدافی برای زندگی‌تان دارید كه نمی‌توانید از آن‌ها بگذرید و برایتان حیاتی هستند، بهتر است در آغاز كار او را با این موارد آشنا كنید. اگر قصد دارید ادامه تحصیل بدهید، به شهر یا كشور دیگری بروید یا هر اتفاق مهم دیگری را پیگیری كنید، با ملایمت آن را مطرح كرده و واكنش اورا به این نظر را مشاهده كنید.

در مورد موفقیت‌های‌تان حرف بزنید

به جای حرف زدن در مورد شكست‌های عاطفی و خواستگار‌های قبلی یا غرولند‌های رئیستان، از موضوعات هیجان انگیز و مثبت حرف بزنید. علائق‌تان، تجربیات هیجان‌انگیزی كه داشته‌اید یا برنامه‌هایی كه برای آینده دارید می‌تواند موضوعات خوبی برای حرف‌های‌تان باشد. قرار نیست خودستایی كنید اما می‌توانید در لابه‌لای حرف‌ها و در پاسخ به بعضی سوالاتش، در مورد موفقیت‌های خودتان هم صحبت كنید.

فقط خودتان باخبر باشید

اولین جلسه معمولا تنها به قصد آشنایی برگزار می‌شود. پس نه در موردش فكری جدی و رمانتیک كنید و نه چنین تصوری را به دیگران القا كنید. ممكن است خانواده شما یا حتی او، بعد از این قرار تمایلی به ادامه دادن رابطه نداشته باشند، پس با باخبر كردن فامیل و دوست و آشنا از این اتفاق، ‌خودتان را در برابر آن‌ها مسئول یا پاسخ‌گو نكنید. یك لباس نیمه رسمی و كفشی با پاشنه متناسب و برق افتاده می‌تواند شما را موقرتر جلوه دهد. درباره حجابتان همان طور که همیشه هستید بپوشید. پوشیده تر از آن چه هستید خود را جلوه ندهید چون مطمئنا انتظارات متفاوتی از شما شکل خواهد گرفت

اهمیت لباس‌ها

راحت بودن‌تان را فدای زیبایی‌تان نكنید. اگركفش زیبایی كه توان درست راه رفتن را از شما می‌گیرد به پا كنید، ممكن است برای‌تان دردسرساز شود. در عین آراسته بودن، مناسب شرایط لباس بپوشید. یك لباس نیمه رسمی و كفشی با پاشنه متناسب و برق افتاده می‌تواند شما را موقرتر جلوه دهد. درباره حجابتان همان طور که همیشه هستید بپوشید. پوشیده تر از آن چه هستید خود را جلوه ندهید چون مطمئنا انتظارات متفاوتی از شما شکل خواهد گرفت.

از زندگی‌اش با خبر شوید

بدون آن‌كه موضوع را شبیه به كندوكاو زندگی او كنید، سعی كنید اطلاعاتی را در مورد خانواده‌اش به دست بیاورید. وضعیت زندگی خواهر و برادر‌ها، شغل‌شان و شیوه زندگی‌شان می‌تواند شما را به شخصیت او نزدیك‌تر كند. ببنید كه چقدر با خانواده‌اش نزدیك و صمیمی است و چگونه یكدیگر را در جریان زندگی حمایت می‌كنند. یادتان نرود كه قابل اعتماد‌ترین مردان، كسانی هستند كه با خانواده خودشان ارتباط نزدیك عاطفی دارند.

صادقانه و شفاف «نه» بگویید

خواستگاری یک جلسه دو طرفه است. همان‌طور كه شما باید او را بپسندید او هم نیاز دارد كه در مورد شما كمی فكر كند. اگر او را پسندیده‌اید، ‌منتظر تماس خانواده اش بمانید و با خوشرویی قرار جلسه بعد را بگذارید. اگر هم فكر می‌كنید كه او مرد رویاهای شما نیست، باز هم باید كه در مورد این موضوع با هم صحبت كنید. برنداشتن تلفن یا جواب سربالا دادن مشكلی را حل نمی‌كند، پس خودتان را از او پنهان نكنید. صادقانه و با حفظ احترام، برایش توضیح دهید که فکر می کنید زندگی مشترکتان با او باعث خوشبختی هیچ کدام تان نمی شود. هرگز برای دادن این جواب «نه» واسطه‌ها را نفرستید. این حق اوست كه جواب‌تان را از زبان خودتان بشنود.

اولین جلسه خواستگاری

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


5 × پنج =