بازگشت

۹ روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

Avatarنویسنده : عصرمگ
30 آگوست 2018 ساعت : 22:27
تشخیص عطر تقلبی از اصلی

تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی : خریدن عطر با وجود لذت‌بخش بودنش،‌ کار چندان آسانی نیست، فروشندگانی هستند که ممکن است عطرهای تقلبی …

 

0001839 ch women by carolina herrera 400 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

 

تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی با این ۹ روش :

 

تشخیص عطر تقلبی از اصلی :  خریدن عطر با وجود لذت‌بخش بودنش،‌ کار چندان آسانی نیست، فروشندگانی هستند که ممکن است عطرهای تقلبی عرضه کنند و متأسفانه اکثر مردم نکات مربوط به تشخیص عطر تقلبی از عطر واقعی و اصل را نمی‌دانند و به دام این فروشندگان متقلب می‌افتند.
اما باید بدانید که تشخیص عطر تقلبی غیرممکن هم نیست و با دنبال کردن این مقاله و یادگرفتن چند ترفند ساده می‌توانید عطر اصلی و اورجینال را تشخیص دهید و یک خرید مطمئن داشته باشید.

۱- بطری عطر

1 5 620x428 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

جنس بطری عطرهای واقعی بسیار باکیفیت و صاف هستند. بطری عطرهای تقلبی معمولا کمی زمخت و ناهموارند.

۲- شماره ی سریال

 شماره سریال 620x442 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

شماره‌ی سریال عطر باید در بخش پایینی بطری حک شده باشد و نباید آن را با چسب چسبانده باشند.
شماره‌ی سریال هم باید با شماره‌ی موجود روی بطری، یکی باشد. در ضمن شماره‌ی سریال باید ته جعبه نقش بسته یا با جوهر چاپ شده باشد.

۳- در بطری

در بطری 620x412 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

یکی دیگر از روش‌های تشخیص عطر تقلبی توجه به در بطری عطر است. درِ بطری عطرهای واقعی و اصل، کاملا متقارن است. اگر چنین نبود، بدون تردید عطر تقلبی است.

۴- رنگ عطر

رنگ عطر 620x360 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

معمولا برندهای معروف عطر در عطرهای خود از رنگ زیاد استفاده نمی‌کنند و رنگ عطرهای واقعی و اصل، معمولا کم‌رنگ است. رنگ شیمیایی تیره‌ی عطر، علامت تقلبی بودن است.

۵-طراحی بطری عطر

طراحی بطری عطر 620x396 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

گاهی‌اوقات هنگام مشاهده‌ی قفسه‌های فروشگاه‌های عطر، عطرهایی می‌بینید که بطری و بوی آنها به‌شکل عجیبی شبیه عطرهایی‌ هستند که از بهترین و باکیفیت‌ترین طراحی‌ها برخوردارند. این ترفند ساده به سازندگان عطرهای تقلبی کمک می‌کند تا به‌راحتی شناخته نشوند و از دعوی حقوقی فرار کنند. هنگام خرید عطر، حتما بطری آن را با دقت بررسی کنید.

 

بیشتر بخوانید : 

۶ “عطر زنانه فرانسوی ” که فوق العاده بوی “جذب کننده ” و وسوسه انگیزی دارند

 

۶-برچسب ها و نوشته ها

برچسب 620x295 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

به دایره‌ی طلایی جعبه‌ی این عطر در سمت چپ تصویر نگاه کنید. پیکانی که به سمت راست نشانه رفته است، همیشه تیره‌تر از پیکانی است که در جهت چپ قرار گرفته است. اما اگر رنگ پیکان‌ها – مانند جعبه‌ی سمت راست تصویر- برعکس بود، عطر درون آن تقلبی است.

هنگام خرید عطر به وب‌سایت کارخانه‌ی سازنده نگاهی بیندازید و بررسی کنید که آیا اطلاعات موجود در سایت با اطلاعات روی بسته‌بندی جعبه یکسان است یا خیر. حتی کوچک‌ترین اختلاف، نشان از تقلبی بودن عطر دارد .

۷- مقوای جعبه ی عطر

مقوای جعبه عطر 620x310 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

جعبه‌ی بسته‌بندی‌ عطرهای واقعی از مقواهای باکیفیت ساخته می‌شوند و طراحی آنها به‌گونه‌ای است که عطر را از صدمه دیدن محفوظ نگه‌ می‌دارند. به‌همین‌دلیل، ساختار درون جعبه‌ی عطر هم طوری ساخته می‌شود که بطری عطر را در جای خود و بدون حرکت نگه‌ دارد. مقواهای این جعبه‌ها هم معمولا سفید هستند، نه متمایل به خاکستری.

۸٫درز و لبه های بی نقص

02 1 1درز و لبه های بی نقص 1 620x363 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

وقتی بسته‌بندی پلاستیکی جعبه‌ی عطر به‌طور ناخوشایند و با ظاهری نه‌چندان دل‌چسب آماده شده (مثلا درز و لبه‌های موجود در قسمت تاخورده‌ی جعبه، بیش از ۵ میلی‌متر پهنا دارد یا روی آن، چسب اضافی نشت کرده است)، عطر داخل آن بدون شک تقلبی است. درز و لبه‌های تاخورده‌ی بسته‌بندی‌ عطرهای واقعی معمولا بدون نقص و بسیار مرتب هستند.

۹-بسته بندی صحیح

بسته بندی 620x623 - 9 روش حرفه ای تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصلی

سلفون استفاده‌شده در بسته‌بندی عطرهای واقعی ضخیم هستند، به‌خوبی تا شده و کاملا به جعبه چسبیده‌اند. اگر جعبه عطری را دیدید که سلفون آن به‌درستی روی جعبه قرار ندارد، بدانید که این عطر تقلبی است.

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


1 × 2 =